We herdenken vandaag de Zwarte Dag van Nijverdal
Vandaag, 22 maart 2020, is het precies 75 jaar geleden dat Nijverdal zwaar werd gebombardeerd. Daarbij kwamen 73 inwoners om het leven. Ieder jaar op 22 maart herdenken we alle mensen die bij bombardementen tijdens de Tweede Wereldoorlog in de gemeente de dood vonden.
Vlaginstructie
Inwoners van de gemeente Hellendoorn die de slachtoffers van de bombardementen van 75 jaar geleden willen herdenken, kunnen de vlag tot zonsondergang halfstok hangen.
Dit jaar is er geen gezamenlijke herdenkingsbijeenkomst vanwege de corona-maatregelen. We herdenken dit jaar thuis en we staan ieder op ons eigen manier stil bij de Zwarte Dag van Nijverdal. Op een later moment houden we gezamenlijk de herdenkingsbijeenkomst.
Namens het gemeentebestuur van Hellendoorn is vanochtend een bloemstuk geplaatst bij het monument in de binnentuin van het Huis voor Cultuur en Bestuur.
De donkerste dag van Nijverdal
Leida Geugies was tien jaar oud toen op 22 maart 1945 Nijverdal werd gebombardeerd. Haar eigen opoe overleefde ramp niet. Op 22 maart 2019 vertelde zij wat er die dag gebeurde in 1945.