Nijverdal in 2040. Denk mee!

29 mei 2026, 10:17

Hoe ziet Nijverdal er in 2040 uit? De gemeente heeft een voorstel gemaakt voor de toekomst van Nijverdal. In het voorstel staan ideeën voor kansrijke gebieden voor nieuwe woningen, het versterken van voorzieningen en ruimte in het buitengebied voor agrarisch ondernemers.

Inwoners zijn welkom op 10 juni

Inwoners van Nijverdal zijn welkom op woensdag 10 juni tussen 16:00 en 20:00 uur in het gemeentehuis. Zij kunnen binnenlopen wanneer het hen uitkomt.

Medewerkers van de gemeente lichten het voorstel toe en gaan graag met inwoners in gesprek. Ideeën en reacties van inwoners helpen bij de verdere uitwerking van de plannen.

Aanmelden kan via www.hellendoorn.nl/nijverdal2040. Hier is ook meer informatie te vinden.

Wethouder Jan van den Bosch nodigt inwoners uit 

“Ik nodig je van harte uit om mee te denken. Hoe zorgen we dat het in 2040 minstens net zo fijn wonen is in Nijverdal? We hopen heel veel mensen te zien op 10 juni!”

We werken aan een toekomstbestendige gemeente

We willen dat Hellendoorn ook in 2040 een fijne plek is om te wonen, werken, ondernemen en ontspannen. Daarom werken we aan leefbare dorpen en wijken, een vitaal buitengebied, een samenleving waarin iedereen mee kan doen. Ook willen we toekomstbestendig en duurzaam ontwikkelen.
Om dit alles te kunnen doen bouwen we nieuwe woningen: 5000 woningen tot 2050. Daarvan willen we er 3000 voor 2040 realiseren.
De gemeenteraad stelde eerder de koers vast. Daarin staan ook de eerste ruimtelijke keuzes. Zo komt er geen nieuw grootschalig bedrijventerrein en ontwikkelen we geen nieuwe natuurgebieden. Wel geven we ruimte aan toekomstbestendige landbouw.

Nu de vraag: wat betekent dit voor ieder gebied?

De volgende stap is om de koers per dorp, wijk en buurtschap verder uit te werken. De gemeente heeft voorwerk gedaan en legt ideeën voor. Waar zien we kansrijke gebieden voor woningbouw? Welk voorzieningenniveau willen we in ieder dorp of buurtschap? Wat kan waar in het buitengebied? In april en mei is er ruimte voor alle inwoners om op het voorstel reageren in een enquête en in bijeenkomsten. In juni delen we de uitkomsten met de deelnemers en de gemeenteraad.