Toekomstbomen geven Hellendoorn schaduw en verkoeling
Op 5 maart hebben kinderen van groep 5 en 6 van basisschool De Veenbrug toekomstbomen in de Wicher Wuitestraat in Daarlerveen geplant. ‘Leuk en best belangrijk’, vinden Naud, Anouk en Loïz. Zij hielpen wethouder Egbert Nijenbanning met het planten van de eerste boom. Voor hen is het extra bijzonder omdat zij in de wijk wonen waar de bomen staan.
Extra ruimte om te groeien
Toekomstbomen krijgen meer ruimte in de grond én boven de grond. Daardoor kunnen de wortels zich goed ontwikkelen en ontstaat er een breed bladerdek. Dat zorgt op warme dagen voor schaduw en verkoeling. Deze bomen worden geplant met het oog op de toekomst. Ze krijgen de kans om uit te groeien tot volwassen bomen die van grote betekenis zijn voor de buurt. Zo vormen ze een duurzame aanvulling op de totale boomaanplant in de gemeente. De bomen bij de Wicher Wuitestraat (een amberboom, een treurwilg en een watercipres) zijn in overleg met de buurt gekozen. Binnenkort zijn toekomstbomen verspreid door de hele gemeente te vinden. Ze zijn te herkennen aan speciale bordjes bij de bomen, waarin de bomen zichzelf voorstellen.
Meer dan 6.000 bomen geplant
De ambitie was om 4.000 nieuwe bomen aan te planten in de gemeente. Inmiddels staat de teller al op meer dan 6.000 bomen. De toekomstbomen vormen een onderdeel van deze totale aanplant. Wethouder Egbert Nijenbanning: ‘Groen doen we samen. Als gemeente vergroenen we de openbare ruimte, maar samen met onze inwoners maken we echt het verschil. Het aantal van ruim 6.000 bomen in vier jaar hebben we samen bereikt. Denk aan de bomen die zijn uitgedeeld tijdens de boomdeeldag voor tuinen en erven en de bomen die geplant zijn tijdens de boomfeestdag. Met elkaar zorgen we ervoor dat Hellendoorn groen blijft en klaar is voor de toekomst.’
