Voorkeursrecht Nijverdal-Zuid

De gemeente Hellendoorn wil 1.000 woningen bouwen voor 2033. Om dit te realiseren is meer grond nodig voor woningbouw. Het gebied aan de zuidkant van Nijverdal wordt gezien als een goede locatie. De gemeenteraad is akkoord gegaan met een voorkeursrecht op deze gronden. Dit betekent dat als de eigenaren de gronden willen verkopen, ze deze als eerste aan moeten bieden aan de gemeente. Ook heeft de gemeenteraad ingestemd met een voorbereidingskrediet om te kunnen starten met de eerste voorbereidingen voor het ontwikkelen van de nieuwe woonwijk.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Dan kunt u zich aanmelden voor de digitale nieuwsbrief? Vul hier uw gegevens in.

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Naam(Vereist)

Dit formulier is beveiligd met reCAPTCHA. Het privacybeleid(opent in nieuw tabblad) en de servicevoorwaarden(opent in nieuw tabblad) van Google zijn van toepassing.

Bekijk de vorige nieuwsbrief

Veelgestelde vragen over het voorkeursrechtgebied

De onderstaande afbeelding toont het gebied waarvoor het voorkeursrecht geldt.

Op dit moment wordt gewerkt aan een ambitiedocument. Een ambitiedocument is een plan op hoofdlijnen. Hierin staat bijvoorbeeld wat voor soort wijk we willen maken, welke woningen en voorzieningen er kunnen komen, hoeveel groen en ruimte er moet zijn en hoe we zorgen voor een fijne en veilige buurt. Dit document is de basis voor de plannen die daarna gemaakt worden. We doen ook verschillende onderzoeken. Bijvoorbeeld met gegevens en kaarten. Zo kijken we wat er mogelijk is in het gebied.

Als gemeente hebben we meerdere belangen, niet alleen het realiseren van woningbouw. Bestaand groen heeft voor ons een grote waarde en zal voor ons ook niet snel wijken, tenzij het echt niet anders kan.

Op dit moment is het, omdat er nog geen ontwerp is, nog niet bekend waar nieuwe ontsluitingen gerealiseerd zullen worden. Het is mogelijk dat er gebruik gemaakt wordt van bestaande wegen, echter gezien de te verwachten omvang van de nieuwe wijk lijkt het logisch om nieuwe toegangswegen te creëren.

Het klopt dat dit gemeentegrond is. Ruimtes als dit zullen zeker beoordeeld worden bij het ontwerpen van de wijk. We kunnen op dit moment nog niet zeggen of deze situatie blijft zoals deze nu is.

Voorbereidingskrediet is geld om te kunnen beginnen met de voorbereiding van de nieuwe woonwijk Nijverdal-Zuid. Het geld is bedoeld voor onderzoeken en plannen. Denk aan een stedenbouwkundig plan, een omgevingsplan en onderzoeken naar bodem, water, natuur en archeologie.

De verwachting is dat de bouw rond 2028 of 2029 kan starten.

Het moet nog precies uitgewerkt worden. In eerste instantie wordt gedacht aan zo’n 500 woningen. Ook is duidelijk dat er ongeveer 30% sociale huurwoningen gebouwd worden door woningcorporatie Reggewoon.

Nijverdal-Zuid hoort bij de ‘Routekaart versnelling woningbouw’ en bij de Woondeal Twente. Zo werken we aan 1.000 nieuwe woningen in de gemeente.