Voorstel nieuwe locatie
Het college van burgemeester en wethouders heeft aan de gemeenteraad voorgesteld om de werf te verplaatsen naar een nieuwe, betere plek. De gemeenteraad heeft dit voorstel tijdens de debatronde van 9 december 2025 en raadsvergadering van 16 december 2025 besproken. De gemeenteraad is akkoord gegaan met het voorstel om te kijken naar een mogelijke nieuwe locatie.
Vervolg van het project
Er wordt gekeken naar een mogelijke andere locatie. Dit kan een bestaand pand of een leeg terrein zijn. Als er een geschikte locatie in beeld is, dan legt het college deze voor aan de gemeenteraad.
Uit onderzoek blijkt dat nieuwbouw op een andere locatie de beste oplossing is
Zo kan de gemeente de werkomgeving slimmer, energiezuiniger en toekomstbestendiger maken. Een nieuwe werf kan bovendien circulair worden gebouwd en energieneutraal functioneren. Dat past bij de duurzame doelen van de gemeente Hellendoorn.
Samenwerking met de brandweer
De gemeente onderzoekt samen met de Veiligheidsregio Twente of ook de brandweerkazerne aan de Kerkstraat in de toekomst kan meeverhuizen. De brandweer weet van de plannen, maar doet pas eigen onderzoek als er een mogelijke nieuwe locatie in beeld is.
Vervolg van het project
Als de gemeenteraad instemt met het voorstel om te verhuizen, wordt gekeken naar een mogelijke andere locatie. Dit kan een bestaand pand of een leeg terrein zijn. Als er een geschikte locatie in beeld is, dan legt het college deze voor aan de gemeenteraad.
Wat gebeurt er met de plek aan de Kerkstraat
Als de werf verhuist, komt de locatie aan de Kerkstraat vrij. De gemeente onderzoekt dan of hier woningen kunnen komen. Dat helpt bij het oplossen van de woningnood en kan geld opleveren voor de nieuwe werf.
Veelgestelde vragen
De gemeenteraad heeft het voorstel tijdens de debatronde van 9 december 2025 besproken en heeft tijdens de raadsvergadering van 16 december 2025 een besluit genomen.
Dat is nog niet bekend. We zijn gestart met een zoektocht naar geschikte locaties. Daarbij kijken we naar bestaande gebouwen en lege terreinen.
De gemeente onderzoekt samen met de Veiligheidsregio Twente of de brandweer kan meeverhuizen. Dat wordt pas duidelijk als er een nieuwe locatie bekend is.
Als de werf verhuist, komt de locatie aan de Kerkstraat vrij. De gemeente onderzoekt dan of hier woningen kunnen komen. Dat helpt bij het oplossen van de woningnood en kan geld opleveren voor de nieuwe werf.
